СУСПІЛЬСТВО

ЕКОНОМІКА

Жителі Геронимівки вчаться жити без води (ВІДЕО)

Жителі Геронимівки вчаться жити без води (ВІДЕО)Повне зневоднення. Трьохтисячне село Геронимівка, що під Черкасами, залишилось без води. Все – через мільйонний борг місцевого підприємства перед черкаським водоканалом. Там кажуть: це діло рук несправних платників. Люди ж навпаки звинувачують підприємство у недобросовісній роботі. Знайти винних у ситуації пробували наші кореспонденти.

Всі ці бутлі та пляшки – запаси на "чорний день", каже Валентина Миколаївна. В їхньому селі вода – на вагу золота. Її постійно відключають ось вже протягом 10 років. Востаннє: з минулого понеділка і до сьогодні.

Валентина Ларіна, жителька с. Геронимівка: "Садик, школа не работает - воды нет тоже , ну как вот детки без воды , ну как в школу отправлять? Пришёл , сразу руки мыть … А у нас этого нету, мы сливаем , экономим эту воду , в туалет выливаем эту воду… Так , что безобразие".

Геронимівка більш як півстоліття живиться водою з центрального водогону Черкас. Та вже майже 10 років між ними та водоканалом посередник – геронимівське КП "Благоустрій". Люди скаржаться: тарифи на воду підскочили майже вдвічі. Та навіть так підприємство у постійних боржниках.

Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: "Борги у самого підприємства , бо люди напряму вже не можуть платити, не маємо змоги. Ростуть борги – виключають воду. Завищені тарифи, 50 відсотків води – втрати в мережі. Цим ніхто не займається , вода десь дівається – це ніхто не оплачує".

Схема роботи КП - проста. Водоканал продає по лічильнику "Благоустрою" воду, а той перепродує її населенню. Нині люди сплачують по майже 13 гривень за кубометр водовідведення та водопостачання. Та директор підприємства запевняє: навіть такий тариф для них не рентабельний. Мовляв на мережі занадто багато поривів.

Ярослава Ляліна, в.о. директора КП "БЛАГОУСТРІЙ": "У в мене в місяць буває один порив по селу. - А , як ви можете ремонтувати порив , якщо у вас навіть мережі не на балансі ? - От так і ремонтую. Спитайте у власника! - В сільську раду ?- Так!"

У сільській раді на такі водні проблеми тільки розводять руками. Та взятись за них обіцяють якнайшвидше.

Василь Харченко, сільський голова с. Геронимівка: "Поставимо все. Зараз робимо опис по цінам і поставимо повністю весь водогін. На сьогоднішній день, щоб зняти ці всі питання цьому підприємству буде зроблено стовідсотковий аудит".

Після втручання журналістів воду в Геронимівку водоканал подав. Але тільки до середи. Якщо сільська рада разом з комунальним підприємством не запропонує шлях ліквідації боргу – воду тут знову відключать. На невизначений термін.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

Теги:
3-11-2015, 13:53. Переглядів: (691). Коментарі: (0)

Коментарі до публікації


Схожі новини:


Спецтема Звертаємо Вашу увагу! Шановні односельчани!